CESTOVÁNÍ

"Jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete."


Česká Republika

příprava

Slovensko

príprava

Německo

Německo je středoevropský stát, rozdělený na 16 spolkových zemí. Na západě sousedí Německo s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Na severu je jeho sousedem Dánsko a jeho břehy jsou omývány Severním a Baltským mořem. Na východě sousedí s Polskem, na jihu se Švýcarskem a na jihovýchodě s Českem a Rakouskem. 

Kanada

Panenská příroda v Severní Americe, v okolí Skalnatých hor. Skalnaté hory (česky označované též Skalisté hory, anglicky Rocky Mountains, též Rockies) je pohoří v Severní Americe, které tvoří východní část horského systému Kordiller. Pohoří se táhne v délce zhruba 4800 km od severoseverozápadu k jihojihovýchodu, z Britské Kolumbie v Kanadě do Nového Mexika v USA.

Korsika

Korsika je ostrovem, který leží v západním Středozemním moři a spadá pod správu Francie. Rozlohou 8680 km² je čtvrtým největším ostrovem ve Středomoří. Svým tvarem připomíná zaťatou pěst se vztyčeným palcem. Ostrov je dlouhý 183 km a široký 83 km, což přibližně odpovídá vzdálenostem ostrova od evropské pevniny.

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Mimo pevninu se Skotsko rozkládá na více než 790 ostrovech, z nichž největší jsou Orkneje, Shetlandy a Hebridy. 

Západ USA

Hluboké kaňony vyhloubené obrovskými řekami, špičaté skály probodávající modrou oblohu, neuvěřitelné skalní útvary hrající všemi barvami a divoká příroda. To vše lze spatřit při putování jihozápadem Spojených států.


Švýcarsko

Bernské Alpy patří spolu s Walliskými k největším a nevýznamnějším celkům nejen na území Švýcarska, ale v Evropě vůbec. Hlavní hřeben Bernských Alp je zároveň rozvodím mezi Severním a Středozemním mořem. Mohutné zalednění je v této části nutností.

Rakousko

Nejbližším a asi nejčastěji navštěvovaným pohořím pro většinu Čechů jsou Alpy. Stačí prodloužený víkend, pár set kilometrů a jsme v srdci krásných hor. Alpy se nacházejí na evropském kontinentě a celé pohoří se táhne v šířce od 130 - 260 kilometrů, v délce kolem 1200 kilometrů. Zaujímá rozlohu kolem 180 000 km2.

Nový Zéland

Nový Zéland, ostrovy na konci světa, jsou původními obyvateli nazývány ostrovy Aoteaora. V překladu z maorštiny to znamená "země dlouhého bílého oblaku". Oblaku, který se často přižene stejně tak rychle, jako odejde. 

Itálie

Krásná země se spoustou nádherných pohoří, jezer, měst a vrchoviny, o moři a pobřeží nemluvě. Vždyť jeho rozloha je přes 7600km. Na severu se nachází nejvyšší hora Evropy. Dolomity patří mezi mé nejoblíbenější hory, Benátky mezi nejoblíbenější město.

Francie a Španělsko

Dlouho jsem váhal, co k Francii a Španělsku napsat. Čím více ale přemýšlím, tím je to složitější. Vlastně z cestovatelského hlediska je totiž doslova rájem - má jedny z nevyšších evropských pohoří spolu s vrcholem Mont Blanc, na jihu překrásné Pyreneje, z obou stran moře, oceán a nespočet historických památek. To vše korunuje vynikající francouzská kuchyně.

Sikkim, severní Indie

Malý stát na severu Indie v Himalájích. Bývalé království se rozkládá v izolovaných horských údolích pod Kančendžangou, třetí nejvyšší horou světa, která je symbolem země a je pokládána za posvátnou.

Slovinsko

Krásné hory a pohoří jako jsou Julské Alpy, Kamnicko-Savinjské Alpy, Karavanky a Pohorje. Horské řeky a jezera s průzračnou vodou. Škoda, že jen na víkend to není úplně blízko.

...