O mně

TOMÁŠ HOLUB * 28. 7. 1975

"Kdy budeme zase vyvolávat obrázky?", ptal jsem se často své maminky, když jsem v otevřené skříni zahlédl červenou žárovku se "zvětšovákem". Koupelna proměněná v mini laboratoř mě totiž vždycky ohromně přitahovala. "Vždyť tam se mnou tak dlouho nevydržíš, když bude film ve vývojce, nesmíš otevřít dveře", zněla často odpověď. Ale já neodbytně škemral dál. Zvětšovák na vaně, vývojka v jedné misce, ustalovač v druhé, plastové kleště ... tím pro mě začalo velké dobrodružství. Kdo ví, možná právě tyto fotografické seance v pološeru koupelny, na které moc rád vzpomínám, mě přivedly až k dnešnímu fotografování. Navíc se říká, že by člověk měl dělat také něco zdánlivě zbytečného, něco jen tak pro radost, aby úplně nezblbnul z toho, co dělat musí. Já rád cestuji a k tomu právě rád fotím. Prostě mě to baví. Jsem krajinkář, nicméně jsou i okamžiky, kdy objektiv s chutí zaměřím na nějaké to makro, architekturu, němou i lidskou tvář.

Pan W. Eugen Smith řekl: "Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů?". A o to se snažím - fotit s radostí tak, aby fotografie měla duši a atmosféru.

Rozhovor se mnou - Nasfotograf.cz

Jako ambasador spolupracuji s VFFOTO - českou firmou na výrobu velmi kvalitních fotografických filtrů. Rád poradím, rád doporučím.

Od roku 2017 jsem lektorem ve Škole kreativní fotografie (ŠKF).  Rád Vás přivítám na některém z mých vypsaných "workshopů".


Použitá technika:

Fotoaparát Nikon d600, objektiv Nikon 17-35/2.8, objektiv Nikon 85/1.8, objektiv Sigma 150/2.8, stativ Gitzo, sada filtrů VF FOTO